Rozdano nagrody w konkursie plastycznym „Przygody gwarka z krainy rud cynku, ołowiu oraz srebra”

Wczoraj na rynku w Olkuszu odbyła się uroczystość rozdania nagród w organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu oraz Fundację Zakładów Gorniczo-Hutniczych „Bolesław” konkursie plastycznym dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu olkuskiego „Przygody gwarka z krainy rud cynku, ołowiu oraz srebra”. Patronat honorowy nad tym projektem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, a patronat medialny „Gazeta Olkuska”.

Celem inicjatywy było podtrzymanie i kultywowanie wśród uczniów tradycji górniczych ziemi olkuskiej, przybliżenie lokalnej tożsamości i tradycji kopalni ZGH ,,Bolesław” w Bukownie, rozwijanie zdolności artystycznych i estetycznych uczniów oraz uwrażliwienie dzieci na przeszłość i piękno naszej małej Ojczyzny. Uczestnicy mogli szukać inspiracji m.in. zwiedzając bezpłatnie Kopalnię Wiedzy o Cynku, zwiedzając ekspozycję Podziemnego Olkusza czy spacerując po miejskiej starówce Srebrnym Szlakiem Gwarków Olkuskich.

W uroczystości wręczenia nagród udział wzięli m.in. Wiceburmistrz Miasta i Gminy Olkusz Łukasz Rychlewski czy Prezes Fundacji ZGH „Bolesław” w Bukownie Małgorzata Łaskawiec wraz z Wiceprezes Aliną Włoch. W konkursie wzięło udział łącznie ponad 670 uczniów ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu olkuskiego, a jury pod przewodnictwem Beaty Soboń z Biura Promocji i Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu postanowiło nagrodzić następujące prace:

PRZEDSZKOLA:

I miejsce: Maria Chmielewska z Niepublicznego Przedszkola Językowo-Sportowego „Uniwersytet Przedszkolaka” w Olkuszu
II miejsce: Michalina Barczyk z Przedszkola nr 7 w Olkuszu
III miejsce: Oskar Bzdyra z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Olkuszu
Wyróżnienie: Ignacy Sioła z Oddziału Przedszkolnego w Kosmolowie, Emilia Klimasara z Przedszkola nr 13 w Olkuszu, Dawid Gałka z Przedszkola nr 7 w Olkuszu, Mateusz Jagła z Przedszkola nr 10 w Olkuszu oraz Anita Jankowska z Przedszkola nr 10 w Olkuszu

KLASY I – III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce: Kacper Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej w Sienicznie
II miejsce: Hanna Chwast ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu
III miejsce: zdobyła Amelia Mączka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie
Wyróżnienie: Franciszek Raczeński z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie, Olga Piekarska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie, Anna Bieniek ze Szkoły Podstawowej w Rodakach, Kamila Sojka ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu, Dominik Szymczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie oraz Grzegorz Kukulski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu

KLASY IV – VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce: Franciszek Masłowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu
II miejsce: Milena Chwastek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie
III miejsce: Filip Jurczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie
Wyróżnienie: Magdalena Binek ze Szkoły Podstawowej w Rodakach, Robert Malinowski ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu, Igor Kaziród ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu, Marta Hołda ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu, Wiktor Stach z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie oraz Maria Przybylska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu

KLASY VII – VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce: Filip Mączka ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie
II miejsce: Inga Ziarko z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego nr 1 w Olkuszu
III miejsce: Artur Adamczyk z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu
Wyróżnienie: Jakub Lato ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu oraz Szymon Kamionka ze Szkoły Podstawowej w Braciejówce

Oprócz nagród rzeczowych, ufundowanych przez Fundację ZGH „Bolesław” oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, laureaci pierwszych miejsc otrzymali również personalizowane statuetki Fundacji zarówno dla siebie, jak i swojej szkoły lub przedszkola. Uroczystość uświetnił także występ Orkiestry ZGH „Bolesław” w Bukownie pod kierownictwem Bogusława Soleckiego.

Redakcja