Przebój Wolbrom 2:2 KS PKM Olkusz. Już w sobotę mecz o wszystko!

KS PKM Olkusz zremisował z Przebojem Wolbrom 2:2 w spotkaniu 24. kolejki sezonu 2021/2022 Keeza Klasy Okręgowej grupy Kraków I. Olkuszanie mogą być połowicznie zadowoleni z tego wyniku, jako że co prawda na finiszu walki o mistrzostwo potrzebowali kompletu punktów, jednak jeszcze do 70. minuty przegrywali 2:0. Kwestię awansu do IV Ligi rozstrzygnie zatem sobotni mecz na szczycie z obecnym liderem Spójnią Osiek-Zimnodół-Zawada.

Po rozstaniu z dotychczasowym trenerem Grzegorzem Jurczykiem, dla KS-u był to pierwszy mecz pod wodzą tymczasowego trenera Romana Madeja. Jedynie dwa zdobyte punkty w trzech ostatnich kolejkach mocno skomplikowały sytuację w tabeli naszym zawodnikom, którzy do tej pory zdawali się pewnie kroczyć po upragniony awans. Niestety, pierwsza połowa również nie układała się po myśli gości, którzy nie wykorzystali kilku okazji do zdobycia bramki, a na domiar złego Przebój na prowadzenie w 30. minucie wyprowadził Krystian Pałka.

Po przerwie piłkarze Klubu Sportowego Olkusz stanowczo ruszyli zatem do ataku, jednak już w 53. minucie prowadzenie wolbromian podwyższył Diego Da costa bezerra. Taki rezultat oznaczał w zasadzie koniec nadziei na mistrzostwo i w rezultacie wypuszczenie awansu z rąk na samym finiszu rozgrywek. Ta świadomość zdecydowanie zmotywowała naszych zawodników, którzy postawili wszystko na jedną kartę i w kolejnych minutach całkowicie zdominowali przeciwnika: od 63. minuty gospodarze grali ponad w dziesiątkę, co dwukrotnie, w 70. oraz 75. minucie, wykorzystał Patryk Kiczyński. Olkuszanie mogą nawet mówić o dużym pechu, bowiem jeden z ich strzałów zatrzymał się na poprzeczce, a rywale aż trzykrotnie wybili w ostatnich minutach piłkę z linii bramkowej.

Remis wciąż przekreślał jednak w zasadzie kwestię awansu KS-u do IV Ligi, ale Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada niespodziewanie zremisowała z zajmującym trzecią pozycję od końca Promieniem Przeginia, co sprawia, że losy mistrzostwa bieżącego sezonu „okręgówki” rozstrzygną się już w najbliższą sobotę o godzinie 18:30 na stadionie w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym „Czarna Góra” w Olkuszu, kiedy to oba zespoły staną naprzeciw siebie.

Końcówkę piłkarskiego thrillera czas zacząć. W sobotę czeka nas pierwszy mecz o wszystko z zespołem z Osieka i tylko na tym cały zespół się skupia. Wesprzyjmy naszych chłopaków, kibicując im w walce na własnym boisku z obecnym liderem rozgrywek. Jesteśmy absolutnie pewni, że zawodnicy, którzy wybiegną za kilka dni na boisku w koszulkach KS-u PKM Olkusz, będą walczyć do upadłego, zostawiając całe zdrowie i serce na placu boju. Wiemy też, że jak zawsze mogą liczyć na Wasze wsparcie! – komentują piłkarze Klubu Sportowego Olkusz.

Przebój Wolbrom 2:2 (1:0) KS PKM Olkusz
Skład KS-u: Aleksander Szatan – Kacper Majewski, Maciej Kasprzyk, Patryk Kiczyński, Arkadiusz Żak – Grzegorz Barczyk (58′ Maciej Pietrzeniec), Bartłomiej Mirek, Filip Kwinta, Dawid Smolarczyk – Dawid Tumiłowicz – Wojciech Szwajcowski

źródło: KS PKM Olkusz