KS Olkusz – Orzeł Iwanowice 4:3. Z piekła do nieba!

Z 1:3 do 4:3 – KS Olkusz pokonał drużynę Orła Iwanowice w spotkaniu 19. kolejki sezonu 2020/2021 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Bramkę na wagę zwycięstwa w 88. minucie zdobył Wojciech Szwajcowski.

Oba zespoły rozpoczęły sobotnie spotkanie niezwykle zmobilizowane, co miało związek z sytuacją w tabeli: goście chcieli utrzymać pięciopunktową przewagę nad olkuskim zespołem, który z kolei chciał zmiejszyć ją do dwóch „oczek”. Pierwsi na prowadzenie w tym pojedynku wyszli piłkarze z Iwanowic, którzy wykorzystali rzut karny podyktowany za faul bramkarza KS-u. Więcej bramek do przerwy już nie zobaczyliśmy, a ponadto w 30. minucie Maciej Latos opuścił boisko z groźną kontuzją kolana.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, po zamieszaniu pod bramką Orła, do wyrównania doprowadził Dawid Tumiłowicz. Radość olkuszan nie trwała jednak długo, jako że w 55. minucie, po indywidualnym błędzie, nasza drużyna przegrywała 1:2, a osiem minut później goście pewnie wykorzystali rzut rożny. Klub Sportowy Olkusz przegrywał już zatem dwoma bramkami i widmo dziewiątej porażki w sezonie stawało sie coraz bardziej realne.

Dobrą reakcją na sytuację boiskową wykazał się jednak trener olkuskiego zespołu, który wprowadził na murawę dodatkowego napastnika oraz dał sygnał do odrabiania strat. Od tego momentu gospodarze w pełni dominowali, nacierając na bramkę przeciwnika i tworząc sobie liczne sytuacje do zdobycia bramek. W efekcie kontaktowego gola, po strzale z ostrego konta w kierunku dalszego słupka, zdobył Maciej Pietrzeniec.

Wyrównanie nadeszło natomiast w 78. minucie, kiedy to Dawid Tumiłowicz pokonał bramkarza po pięknym strzale z rzutu wolnego w okolicach 20 metra. Remis nie był jednak dla naszej drużyny wynikiem satysfakcjonującym i dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zwycięską bramkę, po zagraniu Kamila Lizończyka, zdobył Wojciech Szwajcowski. Piłkarze z Iwanowic starali się jeszcze atakować, ale do końca spotkania nie byli już w stanie stworzyć sobie groźnej sytuacji.

Mecz dla naszej drużyny zakończył się happy endem, choć nasi zawodnicy postarali się, aby emocji nie brakowało. Jest to bardzo ważne zwycięstwo, gdyż był to tzw mecz o 6 punktów. Drużynie należy się uznanie za walkę do końca i przygotowanie kondycyjne, które umożliwiło uzyskanie korzystnego końcowego wyniku. Takie mecze budują zespół i liczymy na kolejne coraz lepsze występy – komentują zawodnicy KS-u Olkusz.

źródło: 90 minut

KS Olkusz – Orzeł Iwanowice 4:3
KS: Tumiłowicz K. – Pietrzeniec, Latos (30 min. Mosur), Świerk, Żak – Lizończyk, Demarczyk (68 min. Wojciechowski), Kluczewski (89 min. Rybak), D. Tumiłowicz, Smolarczyk – Szwajcowski

źródło: KS Olkusz
zdjęcia: Grzegorz Przetakiewicz