II Turniej Siatkówki w „Dolince” na Osiedlu Młodych w Olkuszu

Wczoraj na boisku wielofunkcyjnym w „Dolince” na Osiedlu Młodych w Olkuszu sześcioosobowe zespoły walczyły o podium i nagrody w postaci piłek i medali w ramach II Turnieju Siatkówki. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła Gazeta Olkuska.

Do drugiej edycji sportowych zmagań zgłosiło się łącznie sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowali ze sobą Bolesław, Let’s Play oraz Pogoń Bydło, a w grupie B Skacowani, Koledzy oraz Chłopaki z Kentucky. Spotkania toczyły się dopóki jedna z drużyn nie wygrała dwóch setów, po czym zwycięzcy z każdej grupy rywalizowali ze sobą o pierwsze miejsce.

Przy pełnych trybunach i ekscytacji zgromadzonej publiczności, zacięte pojedynki toczyły się przez kilka godzin. Po wielu wyrównanych walkach, z obu grup zostali wyłonieni zwycięzcy: z grupy A była to drużyna Let’s Play, która wygrywała oba mecze 2:0, natomiast w grupie B do finałów przeszła drużyna Kolegów, która również mogła się pochwalić imponującym wynikiem 2:0. O trzecie miejsce walczyli zatem Bolesław oraz i Skacowani, którzy zajęli drugie miejsca w swoich grupach.

Jako pierwszy odbył się finał, w którym obie drużyny prezentowały bardzo równy poziom. W pierwszym secie na prowadzenie wysunęli się gracze z drużyny Let’s Play, wygrywając jednak z przewagą zaledwie czterech punktów. Pomimo naprawdę dobrej gry, drużynie Kolegów nie udało się poprawić swojej sytuacji w drugim secie, w wyniku czego, przegrali 19:25. Oba zespoły otrzymały medale i zrobiły pamiątkowe zdjęcia, a dodatkową nagrodą za pierwsze miejsce były nowe piłki do siatkówki.

Najbardziej zaciekły mecz w całym turnieju odbył się jednak podczas walki o trzecie miejsce, jako że obie ekipy nie poddawały się w walce o najniższy stopień podium. Na początku drużyna Bolesław wyszła na prowadzenie, szybko zdobywając potrzebne 25 punktów, jednak Skacowani nie poddawali się i w drugim secie szli łeb w łeb z Bolesławiem, przedłużając grę i zdobywając 28 punktów. Ich przeciwnicy finalnie nie dali natomiast się pokonać i zdobyli aż 30 oczek.

Wszystkie mecze odbywały się w bardzo przyjacielskiej atmosferze, pod okiem sędziego Nagrody ufundował Zarząd Osiedla Młodych, a w organizacji pomógł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Warto zaznaczyć, że turniej licznie obserwowali nie tylko Olkuszanie, ale również mieszkańcy z okolicznych miejscowości, którzy przyjechali, by dopingować swoje drużyny.