Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada 1:2 KS PKM Olkusz. Olkuszanie liderami „okręgówki”!

KS PKM Olkusz pokonał Spójnię Osiek-Zimnodół-Zawada 1:2 w spotkaniu 12. kolejki sezonu 2021/2022 Keeza Klasy Okręgowej grupy Kraków I. Olkuszanie nie tylko wygrali z dotychczas niepokonanym liderem, ale także sami przewodzą obecnie „okręgówce”.

Przez pierwsze pół godziny nasi zawodnicy prowadzili grę, budowali kolejne akcje i śmiało można stwierdzić, że byli stroną dominującą, ale brakowało im skuteczności. Najbliżej zdobycia bramki był w 9. minucie Patryk Kiczyński, jednak trafił w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy inicjatywę przejęli gospodarze, choć im również nie udało się umieścić piłki w siatce. W efekcie, oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga odsłona spotkania nie zmieniła obrazu gry, jednak wreszcie przyniosła bramki: w 56. minucie wynik otworzył Filip Kwinta, a 6 minut później, przedłużając lot piłki zmierzającej w kierunku bramki Spójni, na 2:0 podwyższył Patryk Kiczyński. Wówczas olkuszanie cofnęli się do obrony, jednak ich gra była taktycznie poukładana, dzięki czemu skutecznie udawało im się bronić wyniku. Co prawda w 86. minucie, po indywidualnym błędzie jednego z obrońców Klubu Sportowego Olkusz, Jakub Piekarski strzelił gola kontaktowego, ale aż do ostatniego gwizdka sędziego goście ani razu nie pozwolili już piłkarzom Spójni stworzyć zagrożenia pod własną bramką.

W naszej ocenie byliśmy zespołem dojrzalszym i kreującym więcej okazji, dlatego wygraliśmy zasłużenie, awansując na pozycję lidera – komentują piłkarze KS-u PKM Olkusz

Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada 1:2 (0:0) KS PKM Olkusz
Skład KS-u: Aleksander Szatan – Kacper Majewski, Patryk Kiczyński, Maciej Kasprzyk, Arkadiusz Żak, Grzegorz Barczyk, Filip Kwinta (87’ Konrad Świerk), Bartłomiej Mirek, Dawid Tumiłowicz, Dawid Smolarczyk (91’ Maciej Pietrzeniec) – Wojciech Szwajcowski

zdjęcia: Franciszek RozmusOlkusz.tv