Piliczanka Pilica 0:0 KS PKM Olkusz. Utrata punktów bez konsekwencji

KS PKM Olkusz zremisował z Piliczanką Pilica 0:0 w spotkaniu 22. kolejki sezonu 2021/2022 Keeza Klasy Okręgowej grupy Kraków I. Na szczęście dla olkuszan, punkty w tej kolejce stracił także ich główny rywal w walce o awans do IV Ligi, czyli Spójnia Osiek-Zimnidół-Zawada.

Drużyna ze Śląska to niewygodny rywal, który dobrze spisuje się w rundzie wiosennej, co od początku zapowiadało ciężki mecz dla naszych zawodników. Na dodatek, już w 25. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić obrońca KS-u Mateusz Mrożek. Pojedynek od początku był zatem wyrównany, z lekkim wskazaniem na gości, którzy próbowali tworzyć sobie kolejne sytuacje strzeleckie.

Przez pełne 90 minut piłka ani razu nie wpadła jednak do żadnej z bramek. Zespół Piliczanki również starał się atakować, jednak nie udało mu się wypracować zbyt wielu dogodnych okazji. Spotkanie to skończyło się tym samym bezbramkowym remisem, co w kontekście walki o mistrzostwo „okręgówki” było raczej rozczarowującym wynikiem dla Klubu Sportowego Olkusz. Na ich szczęście, remisem 2:2 zakończył się także mecz Spójni Osiek-Zimnodół-Zawada z Orłem Bębło.

Piliczanka Pilica 0:0 (0:0) KS PKM Olkusz