Orzeł Bębło – KS PKM Olkusz 1:6. Olkuszanie nie zwalniają tempa!

KS PKM Olkusz pokonał Orła Bębło 1:6 w spotkaniu 2. kolejki sezonu 2021/2022 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Po pierwszych dwóch meczach tegorocznej kampanii olkuszanie mogą pochwalić się imponującym bilansem bramkowym w postaci aż 11 zdobytych i jedynie 2 straconych goli.

Mecz ułożył się korzystnie dla gospodarzy, którzy już w 10. minucie, wykorzystując nieuwagę obrońców KS-u, objęli prowadzenie po efektownym strzale z 25 metrów. Olkuscy zawodnicy momentalnie ruszyli do odrabiania strat: w 12. minucie sfaulowany został wychodzący na pozycję „sam na sam” z bramkarzem Dawid Smolarczyk, za co arbiter początkowo podyktował rzut karny. Po konsultacji z sędzią liniowym decyzja o jedenastce została jednak zmieniona na rzut wolny. Do uderzenia podszedł sam poszkodowany i skutecznym strzałem doprowadził do remisu. Do końca pierwszej połowy przeważali goście, lecz nie potrafili wykorzystać nadarzających się sytuacji. Fantastyczną dyspozycją mógł się ponadto pochwalić bramkarz Orła, który nieraz uratował swój zespół od utraty bramki.

Po powrocie na murawę obraz gry się nie zmienił: olkuszanie wciąż dążyli do zdobycia drugiej bramki. Cel ten został osiągnięty w 57. minucie, gdy akcję po dośrodkowaniu z lewej strony skutecznie zamknął Bartłomiej Mirek. Zdobyty gol ewidetnie dodał skrzydeł piłkarzom Klubu Sportowego Olkusz i w efekcie rozwiązał się przysłowiowy worek z bramkami. Spotkanie zakończyło się bowiem wynikiem aż 1:6. Autorami pozostałych trafień byli Grzegorz Barczyk, Maciej Pietrzeniec i Wojciech Twarowski, a ostatni gol był bramką samobójczą.

Przed naszym zespołem kolejne treningi. Liczymy na stały postęp w grze i czekamy na kolejne występy – komentują piłkarze KS-u PKM Olkusz.

źródło: 90minut

Orzeł Bębło – KS PKM Olkusz 1:6
KS PKM: Lorek – Wojciechowski, Kiczyński, Kasprzyk, Majewski – Barczyk (72 min. Twardowski), Kwinta, Mirek (74 min. Łyczak), Smolarczyk (74 min. Mosur), Pietrzeniec – Szwajcowski

źródło: KS PKM Olkusz
zdjęcia: Grzegorz Przetakiewicz