KS PKM Olkusz 6:0 Orzeł Bębło. Popis strzelecki w wykonaniu olkuszan

KS PKM Olkusz pokonał Orzeł Bębło 6:0 w spotkaniu 7. kolejki sezonu 2022/2023 Klasy okręgowej grupy Kraków I. W pojedynku z ekipą z powiatu krakowskiego do bramki olkuskiej drużyny po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił Aleksander Szatan.

Mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej, gdyż w 10. minucie to piłkarze Orła zdobyli pierwszą bramkę, nieuznaną jednak przez sędziego z powodu spalonego. Dwie minuty później w polu karnym gości sfaulowany został natomiast Kacper Majewski, ale zarówno strzał z 11 metrów, jak i dobitkę Dawida  Smolarczyka, obronił bramkarz. Do końca pierwszej połowy Klub Sportowy Olkusz miał jeszcze kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki, ale przyjezdnych kilkukrotnie uratował słupek. Do szatni oba zespoły schodziły zatem przy wyniku 0:0.

W drugiej odsłonię spotkania skuteczność olkuszan uległa zdecydowanej poprawie. Wynik spotkania w 60. minucie efektowną bramką otworzył bowiem Tomasz Jarosz, a już 5 minut prowadzenie podwyższył Szymon Barczyk. Z kolei w 77. minucie Dawid Smolarczyk doskonale opanował piłkę i pokonał bramkarza z bliskiej. Podopieczni Bartosza Gawła nie zamierzali się zatrzymywać, jako że w 82. minucie kolejne trafienie dołożył Szymon Barczyk, pięć minut później piłkę w siatce umieścił Grzegorz Barczyka, a w 90. minucie wynik spotkania na 6:0 ustalił ten, który tę strzelecką kanonadę rozpoczął, czyli Tomasz Jarosz.

KS PKM Olkusz 6:0 (0:0) Orzeł Bębło