KS PKM Olkusz 5:1 Promień Przeginia. Udane wznowienie rozgrywek w wykonaniu olkuszan

KS PKM Olkusz pokonał Promień Przeginia 5:1 w spotkaniu 14. kolejki sezonu 2021/2022 Keeza Klasy Okręgowej grupy Kraków I. Swoją jedyną porażkę w tym sezonie nasi zawodnicy zanotowali dopiero 2 października 2021 roku.

Rywale olkuszan po rundzie jesiennej zajmowali dopiero przedostatnie miejsce, jednak w przerwie zimowej doszło do zmiany trenera oraz poszerzenia kadry. Z drugiej strony w inauguracyjnym meczu nie mogło zagrać dwóch napastników drużyny Promienia, więc teoretycznie gospodarze mogli spodziewać się łatwego meczu.

Spotkanie układało się zgodnie z oczekiwaniami i już w 14. minucie Dawid Smolarczyk, po szybkiej akcji lewą stroną, dograł celnie na piąty metr do wbiegającego Dawida Tumiłowicza, który otworzył wynik spotkania. W 27. minucie Dawid Smolarczyk dośrodkował z kolei z rzutu rożnego, a naszych zawodników wyręczył… Piotr Baraniak z Przegini, strzelając bramkę samobójczą. 10 minut później, po kolejnym rzucie rożnym swoją drugą bramkę zdobył Dawid Tumiłowicz, a po kolejnych 120 sekundach i błędzie jednego z obrońców, gola kontaktowego ustrzelił Karol Lewandowski.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry i ten nadal toczył się pod dyktando naszych zawodników. W 55. minucie Grzegorz Barczyk zdobył piękną bramkę po mocnym uderzeniu z 20 metrów, który spodobał się zgromadzonej publiczności. Wynik meczu w 68. minucie ustalił natomiast Dawid Tumiłowicz, notując hat-tricka po asyście Bartłomieja Mirka.

KS PKM Olkusz 5:1 (3:1) Promień Przeginia.
Skład KS-u: Aleksander Szatan – Kacper Majewski, Patryk Kiczyński, Maciej Kasprzyk, Arkadiusz Żak (89’ Adam Kluczewski), Grzegorz Barczyk, Filip Kwinta, Mateusz Mrożek (87′ Konrad Świerk), Dawid Tumiłowicz, Dawid Smolarczyk (73’ Maciej Pietrzeniec) – Wojciech Szwajcowski (65′ Bartłomiej Mirek)

zdjęcie przykładowe: Grzegorz Przetakiewicz
źródło: KS PKM Olkusz