KS PKM Olkusz 4:0 Zieleńczanka Zielonki. Olkuszanie podtrzymali zwycięską serię!

KS PKM Olkusz pokonał Zieleńczankę Zielonki 4:0 w spotkaniu 4. kolejki sezonu 2021/2022 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Mecz pierwotnie miał się odbyć w Zielonkach, ale z powodu problemów z boiskiem po gwałtownych ulewach deszczu nastąpiła zmiana gospodarza.

Goście po trzech pierwszych kolejkach zgromadzili zaledwie dwa punkty, dlatego też KS, jako lider tabeli, był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Odzwierciedlenie takiego stanu rzeczy znalazło się także na boisku, gdyż już od pierwszego gwizdka sędziego nasza drużyna narzuciła swoje warunki gry, mogąc się pochwalić wysokim posiadaniem piłki oraz konstruowaniem kolejnych akcji zmierzających do objęcia prowadzenia. Cel ten został osiągnięty w 17. minucie, gdy Filip Kwinta zagrał prostopadłą piłkę do Dawida Smolarczyka. Jego strzał zdołał jeszcze odbić bramkarz gości, jednak piłkę skutecznie dobił Wojciech Szwajcowski.

W 30. minucie w polu karnym faulowany był Dawid Smolarczyk: do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie zamienił ją na gola. W 42. minucie olkuszanie zdołali zdobyć jeszcze trzecią bramkę, po tym jak dośrodkowanie Bartłomieja Mirka z rzutu wolnego na gola zamienił Wojciech Szwajcowski. Tuż przed zejściem obu zespołów do szatni zdołał on ponadto skompletować klasycznego hat-tricka, gdy bramkarz gości przy wybijaniu piłki wypuścił ją wprost pod nogi Wojciecha Szwajcowskiego.

Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy Michał Żywczak z Zieleńczanki obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Goście, w obliczu gry 10 na 11, całkowicie cofnęli się pod własną bramkę, broniąc jej już do końca spotkania. Druga połowa nie miała zatem większej historii, a oba zespoły spokojnie dograły mecz do końca.

KS PKM OLKUSZ 4:0 Zieleńczanka Zielonki