KS PKM Olkusz 2:0 Legion Bydlin. Olkuszanie kończą pierwszą połowę sezonu na drugim miejscu

KS PKM Olkusz pokonał Legion Bydlin 2:0 w spotkaniu 13. kolejki sezonu 2022/2023 Klasy Okręgowej grupy Kraków I. Nasi zawodnicy po rundzie jesiennej zajmują tym samym pozycję wicelidera, mogąc się pochwalić takim samym dorobkiem punktowym, jak liderująca Piliczanka Pilica.

Rywalami olkuszan był solidny zespół pewnie usadowiony w górnej części ligowej tabeli, będący w stanie chociażby pokonać na wyjeździe Piliczankę, więc było jasne, że nie będzie to łatwy mecz dla zespołu dowodzonego przez Bartosza Gawła. W składzie wyjściowym zabrakło ponadto kapitana Arkadiusza Żaka, który, ze względu na przywiezioną z Sułoszowej czwartą żółtą kartkę w bieżących rozgrywkach, mógł jedynie obserwować poczynania kolegów z trybun, a rolę kapitana, podobnie jak w poprzednich podobnych sytuacjach, przejął Patryk Kiczyński. Cała sytuacja wywołała również zmianę ustawienia linii obrony, gdzie do Patryka Kiczyńskiego i Macieja Kasprzyka dołączył Arkadiusz Lekki. W wyjściowej jedenastce po raz kolejny pojawił się także Jakub Żaba a po absencji za kartki do składu wrócił Dawid Dudek.

Sam pojedynek był natomiast typowym meczem walki na ciężkiej i mokrej murawie. Na dodatek, goście od początku pokazali, że nie przyjechali do Srebrnego Miasta bronić remisu, tylko chcą zgarnąć całą pulę. Niestety, już w 20. minucie okazało się, że kontuzja Macieja Kasprzyka, która zmusiła go do przedwczesnego zakończenia meczu w Sułoszowej, uniemożliwiła mu kontynuację gry. Na placu gry w miejsce pojawił się zatem Konrad Świerk, uzupełniając linię obrony KS-u. W 34. minucie Grzesiek Barczyk miał doskonałą okazję do otwarcia wyniku, ale ostatecznie piłka nie wpadła do bramki.  W ostatnich fragmentach pierwszej połowy, gdy wydawało się, że oba zespoły zejdą do szatni bez bagażu strzelonych lub straconych bramek, Dawid Dudek został sfaulowany w polu karnym: do jedenastki podszedł Szymon Barczyk i mimo, że bramkarz Legionu był blisko wyłapania strzału, to zawodnik naszej drużyny umieścił piłkę w siatce. W 57. minucie padła ponadto druga bramka dla naszego zespołu, kiedy to po zamieszaniu  piłka trafiła w okolicach 16. metra pod nogi Jakuba Żaby, który zdobył swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach ligowych.

Reszta drugiej połowy również upłynęła pod znakiem typowej piłkarskiej walki o każdą piłkę. Tym razem jednak Klub Sportowy Olkusz posiadał więcej dogodnych okazji, niż w pierwszej połowie: Grzesiek Barczyk kilkukrotnie był bardzo blisko podwyższenia wyniku meczu, a doskonałe okazje mieli też Dawid Dudek, po którego strzale piłka minimalnie minęła bramkę, oraz Maciek Pietrzeniec, który w sytuacji  wychodzenia na pozycję sam na sam nieco pośpieszył się  z oddaniem strzału, co umożliwiło bramkarzowi złapanie piłki. Zespół z Bydlina, mimo zaangażowania, nie był jednak w stanie przez 90 minut umieścić piłki w bramce strzeżonej pewnie przez Aleksandra Szatana.

Cały zespół rozegrał dobre spotkanie. Dużo walki i zdrowia zostawionego na boisku przez wszystkie formacje przyniosło kolejne pewne 3 punkty i stabilne miejsce w samym czubie tabeli na koniec rundy jesiennej. Oby tak dalej wiosną! – komentują piłkarze KS-u PKM Olkusz.

KS PKM Olkusz 2:0 (1:0) Legion Bydlin