KS PKM Olkusz 1:5 Błękitni Modlnica. Olkuszanie wypadają z fotela lidera na trzy kolejki przed końcem sezonu

KS PKM Olkusz przegrał z Błękitnymi Modlnica aż 1:5 w spotkaniu 23. kolejki sezonu 2021/2022 Keeza Klasy Okręgowej grupy Kraków I. W efekcie, nasi piłkarze stanęli przed widmem utraty awansu do IV ligi na samym finiszu rozgrywek.

Zawodnicy z powiatu krakowskiego to jedni z faworytów tegorocznych rozgrywek, zajmujący obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Na dodatek, są ostatnio w wyśmienitej formie, czego nie można natomiast powiedzieć o Klubie Sportowym Olkusz. Na domiar złego, nasi piłkarze przystępowali do tego ważnego pojedynku z poważnymi problemami kadrowymi, wynikającymi z chorób, kontuzji, powodów osobistych czy pauz za żółte kartki.

Wynik spotkania już w 6. minucie, bramką z rzutu karnego, otworzył jednak Dawid Smolarczyk, co dało spore nadzieje zawodnikom KS-u na korzystny rezultat. Niestety, były to tylko miłe złego początki, jako że jeszcze przed przerwą goście zdołali wyjść na prowadzenie za sprawą goli Roberta Skoczykłody oraz Daniela Kuciela. Po zmianie stron olkuszanie aktywnie starali się doprowadzić do remisu, jednak trafienie Dariusza Pyzioła, a następnie Wojciecha Janowskiego już dwie minuty później, skutecznie wybiły z głowy gospodarzom marzenia o zdobyciu jakichkolwiek punktów. Wynik spotkania w 81. minucie ustalił natomiast Artur Katarzyński.

Sytuacja w tabeli pokazuje, że nadal mamy wszystko w swoich nogach i głowach. Jesteśmy przekonani, że zespół w kolejnych meczach zagra na swoim wysokim poziomie, pokazując skuteczną, mądrą i efektywną grę – komentują zawodnicy KS-u PKM Olkusz.

KS PKM Olkusz 1:5 (1:2) Błękitni Modlnica