KS Olkusz – Spójnia Osiek 4:2. Derby dla olkuszan!

KS Olkusz pokonał Spójnię Osiek 4:2 w derbowym spotkaniu 19. kolejki sezonu 2020/2021 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Mecz ten wywoływał różne emocje: jedni traktowali go nieco wyrost, odwołując się do emocjonujących pojedynków z przeszłości, a inni z kolei twierdzili, że dla zespołu z Olkusza mecz ze Spójnią nie niesie żadnej ponadprzeciętnej wartości, jaką mogłyby nieść chociażby spotkania z zespołami z ośrodków miejskich, takich jak Chrzanów czy Trzebinia.

Od początku stroną przeważającą była olkuska ekipa i widać było, że naszych zawodników interesował jedynie komplet punktów. W 28. minucie przewagę tę udokumentował Dawid Tumiłowicz, który otworzył wynik spotkania po asyście Dawida Smolarczyka. Po wyjściu na prowadzenie Klub Sportowy Olkusz nadal kontrolował grę, jednak zamiast zdobyć drugą bramkę, to w 44. minucie, po indywidualnym błędzie bramkarza, piłkarze gości doprowadzili do wyrównania. Do szatni oba zespoły schodziły zatem przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie nadal lepiej prezentowali się zawodnicy KS-u i tym razem w parze ze stylem szła także skuteczność, jako że gospodarze przesądzili losy meczu w ciągu zaledwie kilkunastu minut. W 50. minucie dla odmiany to Dawid Tumiłowicz zanotował asystę przy bramce Dawida Smolarczyka, a 10 minut później grający na lewej obronie Arkadiusz Żak przeprowadził indywidualną akcję i dograł piłkę do Wojciecha Szwajcowskiego, który podwyższył wynik na 3:1. Olkuszanie nie zwalniali ponadto tempa, w wyniku czego w 63. minucie hattricka po rzucie rożnym zdobył Dawid Tumiłowicz. Spójnia ruszyła jeszcze do odrabiania strat, ale zdołała jedynie zmniejszyć rozmiary porażki w 75. minucie po ładnym strzale z narożnika pola karnego.

Był to dobry mecz naszego zespołu, który zasłużył na odniesione zwycięstwo. Oczekujemy na kolejne dobre i skuteczne występy – komentują piłkarze KS-u Olkusz.

KS Olkusz – Spójnia Osiek 4:2
KS: Lorek – Mosur, Jurczyk, Świerk, Żak – Pietrzeniec, Kasprzyk (88 min. Wojciechowski), Tumiłowicz, Lizończyk, Smolarczyk – Szwajcowski

źródło: 90 minut

źródło: KS Olkusz
zdjęcia: Grzegorz Przetakiewicz