KS Olkusz – Pogoń Miechów 5:1. Efektowny comeback olkuszan

KS Olkusz pokonał Pogoń Miechów 5:1 w spotkaniu 26. kolejki sezonu 2020/2021 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Nasi zawodnicy jako pierwsi stracili bramkę, ale nie podłamali się i zdobyli kolejnych pięć goli.

Oba zespoły zaczęły mecz ofensywnie i dążyły do zdobycia bramki, dzięki czemu spotkanie zdecydowanie mogło się podobać. W 20. minucie bramkarz drużyny gości przedwcześnie opuścił murawę z powodu kontuzji, co w ostatecznym rozrachunku miało znaczący wpływ na końcowy wynik. Piłkarze Klubu Sportowego Olkusz przeważali, choć brakowało im spokojnego utrzymania piłki oraz skuteczności. Zgodnie ze starym piłkarskim porzekadłem, niewykorzystane sytuacje zemściły się i po efektywnej kontrze goście zdobyli pierwszą bramkę. Zawodnicy Pogoni przeprowadzili akcję lewą stroną boiska, piłkę zdołał sparować bramkarz KS-u, jednak ta odbiła się od poprzeczki i w polu karnym dopadł do niej piłkarz z Miechowa. Wyrównującego gola „do szatni”, po asyście Dawida Tumiłowicza, zdobył następnie Wojciech Szwajcowski.

W 50. minucie nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie, po tym jak po asyście Wojciecha Szwajcowskiego Dawid Smolarczyk skutecznie strzelił nad interweniującym bramkarzem. Już sześć minut później, po zagraniu Dawida Smolarczyka z rzutu rożnego, wynik na 3:1 podwyższył natomiast Dawid Tumiłowicz. Olkuszanie szli za ciosem i w 60. minucie Wojciech Szwajcowski zdobył gola po zagraniu Dawida Tumiłowicza, a kilka minut później skompletował hat-tricka. Mecz finalnie zakończył się wynikiem 5:1.

KS Olkusz – Pogoń Miechów 5:1
KS: Lorek – Mosur, Kasprzyk, Świerk, Żak (88 min. Karoń) – Pietrzeniec, Kluczewski, Tumiłowicz, Smolarczyk (80 min. Rybak) – Wojciechowski, Szwajcowski (85 min. Polański)

źródło: KS Olkusz
zdjęcie (przykładowe): Grzegorz Przetakiewicz