KS Olkusz – Piliczanka Pilica 2:2. Olkuszanie wyrwali remis w ostatnich sekundach!

KS Olkusz zremisował z Piliczanką Pilica 2:2 w spotkaniu 28. kolejki sezonu 2020/2021 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Jeszcze do 89. minuty olkuszanie przegrywali 0:2, jednak finalnie zdołali doprowadzić do remisu.

Mecz rozpoczął się bardzo pechowo dla naszej drużyny, bowiem już w 5. minucie boisko z powodu kontuzji zmuszony byl opuścić występujący na pozycji środkowego obrońcy Arkadiusz Żak. W 18. minucie zespół z Pilicy wypracował sobie dogodną okazję do zdobycia bramki, jednak skuteczną interwencją w bramce popisał się Dominik Lorek. Goście dopięli natomiast swego 7 minut później, po zagraniu z rzutu wolnego na zamykającego zawodnika. W 36. minucie bramkarz Piliczanki złapał piłkę po podaniu od zawodnika swojej drużyny, za co sędzia podyktował rzut wolny pośredni dla KS-u. Strzał Wojciecha Szwajcowskiego po szybkim rozegraniu został jednak zablokowany i do przerwy utrzymał się wynik 0:1.

Początek drugiej połowy należał do zespołu z Pilicy, a ich przewaga została udokumentowana w 57. minucie, kiedy to po rzucie wolnym odbita piłka wpadła do bramki olkuszan. Nasi piłkarze po raz kolejny w tym sezonie pokazali jednak prawdziwą wolę walki i zabrali się za odrabianie strat. W 68. minucie bliski zdobycia gola kontaktowego był Dawid Tumiłowicz, jednak uderzona przez niego z rzutu wolnego piłka przeleciała minimalnie obok bramki. Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry należał już tylko do zawodników Klubu Sportowego Olkusz: bramkę na 1:2 w 89. minucie strzelił Dawid Smolarczyk, a doliczone przez arbitra 4 minuty pozwoliły przeprowadzić atak, po którym nastąpiło prawdziwe oblężenie bramki Piliczanki zakończone celnym strzałem Macieja Pietrzeńca. Mecz zakończył się tym samym remisem 2:2.

KS Olkusz – Piliczanka Pilica 2:2