KS Olkusz – LKS Niedźwiedź 4:2. Olkuszanie niepowstrzymani w rundzie wiosennej!

KS Olkusz pokonał LKS Niedźwiedź 4:2 w spotkaniu 23. kolejki sezonu 2020/2021 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Dla naszych piłkarzy było to już czwarte zwycięstwo z rzędu.

Mecz rozpoczął się przy obfitych opadach deszczu, które w trakcie pierwszej połowy zamieniły się w ulewę. Pomimo takich warunków mecz mógł się podobać, gdyż obydwa zespoły kreowały grę i dążyły do zwycięstwa. Pierwsze 25 minut upłynęło pod znakiem bardzo skutecznej gry w wykonaniu olkuszan. Pierwsza bramka padła bowiem tuż po rozpoczęciu spotkania, kiedy Maciej Pietrzeniec dobił odbitą przez bramkarza piłkę po strzale Wojciecha Szwajcowskiego. W 16 minucie KS prowadził już 2:0 po bramce Dawida Tumiłowicza, a dwie minuty później prowadzenie po dobrym dograniu Dawida Smolarczyka podwyższył Mateusz Demarczyk.

Po stracie trzech goli zespół gości przejął inicjatywę, utrzymywał się przy piłce i budował kolejne akcje, jednak kończyły się one w okolicach 16. metra od naszej bramki. W 35 minucie zawodnicy z Niedźwiedzia, po błędzie bramkarza, zdobyli bramkę kontaktową, w wyniku czego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1. Warto wspomnieć, że olkuska drużyna miała w międzyczasie dwie dobre sytuacje do podwyższenia prowadzenia, wychodząc z akcją w przewadze trzech na dwóch.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli zawodnicy Klubu Sportowego Olkusz, jednak z upływem czasu inicjatywę zaczęli przejmować przyjezdni, co przyniosło efekt w 58 minucie, kiedy po rozegraniu rzutu rożnego i wrzuceniu piłki na długi słupek, przewaga naszych piłkarzy stopniała do zaledwie jednej bramki. Kolejne minuty upływały pod znakiem przewagi zawodników Niedźwiedzia, jednak olkuszanie zdołali nie tylko odeprzeć ataki gości, ale także ustalić w 86. minucie wynik na 4:2, czego dokonał Dawid Smolarczyk po asyście Dawida Tumiłowicza.

Trzeba przyznać, że był to ciężki mecz dla naszej drużyny, a zespół Niedźwiedzia zaprezentował się bardzo dobrze. Od razu po meczu nasi zawodnicy zaczęli regenerację, gdyż w najbliższym czasie czeka nas gra co trzy dni – komentują piłkarze KS-u Olkusz.

źródło: 90minut

KS Olkusz – LKS Niedźwiedź 4:2
KS: Lorek – Mosur, Kasprzyk, Świerk, Lizończyk – Pietrzeniec, Kluczewski, Demarczyk, Smolarczyk (87 min. Wojciechowski), D. Tumiłowicz – Szwajcowski (88 min. Włodyka)

źródło: KS Olkusz
zdjęcia: Grzegorz Przetakiewicz