Dłubnia Trzyciąż-Jangrot 3:3 OKS Słowik. Grad bramek i podział punktów na Stadionie Gminnym w Trzyciążu

Olkuski Klub Sportowy „Słowik” zremisował z Dłubnią Trzyciąż-Jangrot 3:3 w spotkaniu 10. kolejki sezonu 2021/2022 Keeza Klasy B. Mecz obfitował w wiele emocji i bramek, lecz finalnie żadna ze stron nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Olkuszanie przystępowali do tego pojedynku z 9. miejsca w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 7 punktów po 8 spotkaniach (najprawdopodobniej dorobek ten zwiększy się o 3 „oczka” po tym, jak przed tygodniem Northstar Miechów nie przyjechał na mecz). Gospodarze mogli natomiast pochwalić się dorobkiem 14 punktów po 7 pojedynkach, zajmując 5. pozycję, dlatego to oni stawiani byli w roli faworyta. Zgodnie z przewidywaniami, to piłkarze z Gminy Trzyciaż otworzyli wynik spotkania za sprawą trafienia Kamila Baranka w 17. minucie. Nasi zawodnicy ani myśleli się jednak poddawać i już 6 minut później Michał Piwowar doprowadził do remisu. Ponadto, w 31. minucie Damian Sadzawicki wyprowadził żółto-niebieskich na prowadzenie, którego ci do przerwy już nie oddali.

Na emocje w drugiej części spotkania nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 49. minucie Dawid Kowal wyrównał na 2:2, a zaledwie minutę później na prowadzeniu ponownie znaleźli się olkuszanie, po tym jak swojego drugiego gola zdobył Michał Piwowar. Na nieszczęście piłkarzy OKS-u, w 60. minucie Dawid Kowal również po raz drugi umieścił piłkę i stan rywalizacji znów się wyrównał. Do końca spotkania obie ekipy szukały bramki wyrównującej, jednak więcej goli w tym meczu już nie obejrzeliśmy. W efekcie, obie ekipy utrzymały swoje pozycje w tabeli. Następne spotkanie Olkuski Klub Sportowy „Słowik” rozegra w sobotę o godzinie 17:00, kiedy podejmie na boisku ze sztuczna nawierzchnią w Parku „Czarna Góra” w Olkuszu zajmującą przedostatnie miejsce w tabeli ekipę Trzech Buków Wierzchowisko.