Błękitni Modlnica 1:2 KS PKM Olkusz. Ważne zwycięstwo w meczu na szczycie

KS PKM Olkusz pokonał Błękitnych Modlnica 1:2 w spotkaniu 10. kolejki sezonu 2021/2022 Keeza Klasy Okręgowej grupy Kraków I. Ekipa z powiatu krakowskiego przed rokiem zajęła drugie miejsce w lidze, do samego końca walcząc o awans do 4. Ligi, a przed sezonem dodatkowo wzmocniła swoją kadrę, przez co jest stawiana w roli jednego z faworytów do mistrzostwa.

Początek meczu był dosyć nerwowy, jako że oba zespoły chciały realizować własną wizję gry: olkuszanie stawiali na duże posiadanie piłki, a gospodarze preferowali grę długimi podaniami. W 23. minucie bramkarz KS-u Dominik Lorek postanowił zadbać o dodatkowe emocje i zamiast wybić piłkę po podaniu od kolegi z drużyny, to najpierw skutecznie minął jednego zawodnika Błękitnych, ale drugiego, który odebrał mu piłkę, już faulował. Sędzia podyktował zatem rzut karny, który na bramkę zamienił Daniel Kuciel. Piłkarze Klubu Sportowego Olkusz natychmiast przystąpili do odrabiania strat i choć w 28. minucie trafili w słupek, to 7 minut później zdołali wyrównać, po tym jak Dawid Smolarczyk przejął piłkę i zagrał ją do Dawida Tumiłowicza, ten z kolei dograł w pole karne, a akcję bezlitośnie wykończył Wojciech Szwajcowski.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej otwarta, jako że obie drużyny zagrały va banque, aktywnie dążąc do zdobycia zwycięskiej bramki, jednocześnie licząc się z możliwością straty gola po kontrze rywala. Zespół z Modlnicy, wykorzystując przewagę wzrostu oraz gabarytów fizycznych, zagrożenie stwarzał głównie ze stałych fragmentów gry, po których Dominik Lorek, niejako rewanżując się za błąd z pierwszej połowy, niejednokrotnie ratował olkuszan przed utratą bramki. Zwycięstwo KS-owi w 88. minucie dał natomiast Wojciech Szwajcowski paradoksalnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, mimo że sam był o głowę niższy od stopera gospodarzy.

Był to generalnie mecz walki, a zespół z Modlnicy okazał się wymagającym przeciwnikiem, dlatego należy się spodziewać, że będzie skutecznie zdobywał punkty w walce o awans. Do końca rundy jesiennej pozostały nam jeszcze trzy spotkania, a sytuacja w tabeli wymusza na nas walkę o zwycięstwo w każdym z nich. Liczymy również na powrót zawodników kontuzjowanych i pauzujących – komentują piłkarze KS-u Olkusz.

Błękitni Modlnica 1:2 (1:1) KS PKM Olkusz
Skład KS-u: Dominik Lorek – Kacper Majewski, Maciej Kasprzyk, Konrad Świerk, Maciej Pietrzeniec – Dawid Smolarczyk, Filip Kwinta, Bartłomiej Mirek, Dawid Tumiłowicz (90+2’ Kacper Łyczak), Grzegorz Barczyk – Wojciech Szwajcowski (90+1’ Jan Twardowski)

źródło: KS PKM Olkusz
zdjęcie główne (przykładowe): Grzegorz Przetakiewicz