Aleksandra Kaleta z UKS-u Judo Wolbrom wywalczyła 5. miejsce na zawodach w Abu Dhabi

Na zawodach z cyklu Grand Slam w Abu Dhabi najlepiej z polskiej kadry zaprezentowała się wolbromianka Aleksandra Kaleta, trenująca na co dzień w UKS-ie Judo Wolbrom.

W kategorii do 52 kilogramów Ola zaczęła od pewnej wygranej przed czasem z Diyorą Keldiyorovą z Uzbekistanu, stosując technikę kouchi: gari oraz sumi gaeshi. W walce ćwierćfinałowej uległa następnie co prawda Khorloodoi Bishrelt z Mongolii, ale w repasażach podopieczna Czesława Łaksy pokonała reprezentantkę USA z Katelyn Jarrell. W efekcie, wolbromianka znalazła się nawet w pojedynku o brąz, mierząc się z Gefen Primo z Izraela. Niestety, reprezentantka UKS-u Judo Wolbrom musiała uznać wyższość rywalki: po otrzymaniu dwóch kolejnych kar shido, straciła jeszcze punkt przez waza-ari, aż w końcu, po trzecim upomnieniu, przegrała 0:11.

Choć medalu zabrakło , to z pewnością Oli należą się gratulacje, gdyż została 5. zawodniczką turnieju i tym samym uzyskała kolejne 360 punktów w rankingu Światowej Federacji Judo IJF. Warto również zaznaczyć, że turniej w Abu Dhabi posiada najwyższą rangę Grand SIam w Pucharze Świata, który z kolei jest m.in. podstawą do kwalifikacji w Igrzyskach Olimpijskich.

Dlatego też klubowy trener Czesław Łaksa wróży Aleksandrze Kalecie w najbliższej przyszłości sukces na arenie międzynarodowej, podkreślając że zawodniczka z Wolbromia posiada wyjątkowe predyspozycje i talent do tego sportu. Obecnie mistrzyni z Wolbromia przebywa z kadrą Polski na Campie w Izraelu, skąd uda się do Spały.