Aleksander Kuś z Olkusza brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu

W Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 16 w pływaniu. Brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym wywalczył na nich Aleksander Kuś z Olkusza.

Olek osiągnął czas 25,11 sekundy, ustępując jedynie o Ksaweremu Masiukowi (23,95 sekundy) oraz Filipowi Kosińskiemu (23,88 sekundy). Warto również wspomnieć, że to nie pierwszy sukces byłego zawodnika UKS-u ALFA Bukowno, jako że brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym zdobył on również w 2018 roku na Mistrzostwach Polski do lat 14. Przed rokiem Aleksander Kuś został z kolei Mistrzem Polski do lat 15 na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz srebrnym medalistą na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem dowolnym. Osiągane przez niego sukcesy poskutkowały także powołaniem do Kadry Narodowej.

zdjęcie główne: Przemysław Czaja