KS PKM Olkusz 4:0 Orzeł Bębło. Olkuszanie wrócili na fotel lidera!

KS PKM Olkusz pokonał Orła Bębło 4:0 w zaległym spotkaniu 15. kolejki sezonu 2021/2022 Keeza Klasy Okręgowej grupy Kraków I. Nasi piłkarze skutecznie zrehabilitowali się tym samym za zeszłotygodniowy remis z Proszowianką Proszowice i dzięki pewnej wygranej ponownie zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Przyjezdni od samego początku nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki, co powodowało, że niemal przez cały mecz głównie bronili dostępu do własnej bramki. W 17. minucie wynik pojedynku z rzutu karnego otworzył Dawid Tumiłowicz, a w 36. minucie Kacper Majewski podwyższył wynik na 2:0. KS mógł do przerwy prowadzić jeszcze wyżej, ale dwukrotnie uderzenia gospodarzy zatrzymały się na słupku.

Dziewięć minut po powrocie z szatni bramkę zdobył Wojciech Szwajcowski, a wynik spotkania w 78. minucie ustalił Dawid Tumiłowicz. I tym razem olkuszanie mogli jeszcze poprawić wynik, ale nie wykorzystali rzutu karnego.

KS PKM Olkusz 4:0 (2:0) Orzeł Bębło
Skład KS-u: Aleksander Szatan – Mateusz Mrożek, Maciej Kasprzyk, Patryk Kiczyński, Arkadiusz Żak – Kacper Majewski (57′ Grzegorz Barczyk), Bartłomiej Mirek, Filip Kwinta (80′ Adam Kluczewski), Dawid Smolarczyk – Dawid Tumiłowicz – Wojciech Szwajcowski (57′ Maciej Pietrzeniec)

zdjęcie przykładowe: Grzegorz Przetakiewicz
źródło: KS PKM Olkusz