3 złote medale Mistrzostw Polski w pływaniu dla zawodników UKS-u Omegi Olkusz!

8 medali, w tym 3 złote, zdobyli zawodnicy UKS-u Omega Olkusz na Zimowych Mistrzostwach Polski do lat 14 w pływaniu. Podopieczni trenera Przemysława Wójcikowskiego pokazali tym samym, że Olkusz w wielkim stylu wraca na pływacką mapę Polski.

Mistrzynią Polski na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem klasycznym została Helena Jarosz, która zdobyła ponadto dwa srebrne medale na dystansach 50 i 100 metrów. Mistrzem Polski na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym został z kolei Maksym Choma, który zdobył na dodatek dwa brązowe medale na dystansie 50 i 200 metrów. Julia Janik, Helena Jarosz, Maja Kaszuba oraz Oliwia Tomsia wywalczyły również Mistrzostwo Polski w wyścigu sztafetowym 4×100 metrów stylem zmiennym oraz brązowy medal na dystansie 4×100 metrów stylem dowolnym.

źródło: UKS Omega Olkusz