KS PKM Olkusz – Lot Balice 2:0. Trzecie zwycięstwo olkuszan z rzędu!

KS PKM Olkusz pokonał Lot Balice 2:0 w spotkaniu 3. kolejki sezonu 2021/2022 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Olkuszanie są dotąd niepowstrzymani i z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli.

Początek meczu upłynął pod znakiem przewagi KS-u, który pewnie budował sobie kolejne akcje, ale i przemyślanej gry gości, również starających się prowadzić swoją grę. W 29. minucie nasi zawodnicy objęli prowadzenie, gdy skuteczny rajd lewą stroną boiska, zakończony celnym dośrodkowaniem, przeprowadził Patryk Kiczyński, a skutecznym strzałem głową akcję zamknął Wojciech Szwajcowski. Klub Sportowy Olkusz był jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania dwukrotnie bliski podwyższenia wyniku, ale Dawid Smolarczyk najpierw trafił w słupek, a później w poprzeczkę. Olkuszanie dopięli jednak swego w 57. minucie: Grzegorz Barczyk, po błędzie obrony Lotu, przejął piłkę przy linii końcowej, po czym posłał piłkę do Patryka Kiczyńskiego, który umieścił ją w bramce.

„Niemal przez całe 90 minut przeważaliśmy, dlatego zasłużenie dopisujemy sobie trzy punkty. Niestety, trudno było nie zwrócić uwagi na niedopuszczalne zachowanie trenera zespołu z Balic, który pozwalał sobie m.in. na, delikatnie oceniając, niewybredne sformułowania wobec sędziego” – komentują piłkarze KS-u PKM Olkusz.

KS PKM Olkusz – Lot Balice 2:0

Skład KS-u: Lorek – Majewski, Kiczyński, Kasprzyk, Żak – Pietrzeniec (80 min. Wojciechowski), Kwinta, Mirek, Smolarczyk, Barczyk – Szwajcowski (88 min. Kluczewski)

źródło: KS PKM Olkusz

zdjęcie (przykładowe): Grzegorz Przetakiewicz