Zapaśnicy KS-u Hardzi Jaroszowiec z workiem medali!

W ostatnich dniach nasi młodzi, utalentowani zapaśnicy rywalizowali o medale w wojewódzkich i ogólnopolskich turniejach: reprezentanci KS-u Hardzi Jaroszowiec jak zwykle nie zawiedli, przywożąc do domu worek pełen medali.

Przypominamy, że już 15 października podopieczni klubu z Gminy Klucze zdobyli cztery medale na Międzynarodowym Turnieju o Błękitną Wstęgę Bałtyku 2022 w zapasach w stylu klasycznym. Na najwyższym stopniu podium w kategorii „Młodzicy” do 44 kg stanął Igor Warwas, a brązowe medale wywalczyli Mateusz Pałka (kategoria „Młodzicy” do 52 kg), Filip Jeleń (kategoria „Młodzicy” do 51 kg) oraz Jan Wołowicz (kategoria „Dzieci” do 29 kg). W klasyfikacji drużynowej nasi zapaśnicy zajęli ponadto 8. miejsce na łącznie 17 klubów.

Hardzi” nie zamierzali natomiast się zatrzymywać i zwycięską passę 23 października podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w zapasach podtrzymała Kinga Januszek, zdobywając pierwsze pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 50 kg. Warto również podkreślić, że w drodze do złotego medalu Kinga wygrała wszystkie swoje walki przed czasem. Swoich sił w stylu wolnym spróbowali także inni zawodnicy naszej drużyny, choć, w przeciwieństwie do Kingi, na co dzień walczą oni w stylu klasycznym. Tym bardziej na pochwały zasłużył zatem Igor Warwas, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 48 kg. Co również warte podkreślenia, Igor dwa tygodnie wcześniej zdobył także brązowy medal turnieju MMM w stylu klasycznym w Raciborzu, stając się tym sam pierwszym zawodnikiem Jaroszowskiego klubu, który wywalczył medal MMM w dwóch stylach.

Z kolei wczoraj Kinga Januszek zdobyła srebrny medal w kategorii do lat 14 podczas Memoriału im. Marszałka Macieja Płażyńskiego: nasza utalentowana zawodniczka wygrała wszystkie swoje pojedynki grupowe i w finale kategorii wagowej do 50 kg zmierzyła się ze Szwedką Ebba Zetterkvist. Po błędzie w pierwszej rundzie, Kinga straciła 4 punkty i pomimo wspaniałej walki do końca niestety nie zdołała już odrobić strat, przegrywając pojedynek o złoty medal na punkty 2:5.