XXXVIII Spartakiada Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Olkusz

Po 5 latach przerwy, na zrewitalizowany Stadion Lekkoatletyczno-Piłkarski w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym „Czarna Góra” w Olkuszu wróciła Spartakiada Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Olkusz, organizowana przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Olkuszu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Uczestnikami zawodów byli uczniowie z olkuskich szkół podstawowych oraz średnich. Podczas uroczystego otwarcia, zawodniczki SPR-u Olkusz zapaliły symboliczny znicz, a Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Jacek Bujas oraz Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Katarzyna Polak wręczyli najlepszym zespołom niedawnego XII Memoriału Juliana Kazibuta w piłce ręcznej puchary, medale, dyplomy oraz piłki do gry w szczypiorniaka.

Uczestnicy sportowych zmagań rywalizowali w biegu na 60, 100, 600, 800 oraz 1 000 metrów, rzucie piłką lekarską, pchnięciu kulą, skoku w dal oraz sztafecie szwedzkiej z podziałem na dziewczęta i chłopców. Najlepsi zawodnicy oraz drużyny tradycyjnie otrzymali medale, a do najlepszych szkół w klasyfikacji generalnej powędrowały puchary.

SZKOŁY PODSTAWOWE:

BIEG NA 60 METRÓW DZIEWCZĄT:

I miejsce: Agata Panasiuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu
II miejsce: Nela Krężel ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu
III miejsce: Zuzanna Zembala ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu

BIEG NA 60 METRÓW CHŁOPCÓW:

I miejsce: Daniel Wąs ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu
II miejsce: Wiktor Pokora ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu
III miejsce: Łukasz Pajor ze Szkoły Podstawowej w Witeradowie

BIEG NA 600 METRÓW DZIEWCZĄT:

I miejsce: Inez Smołuch ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu
II miejsce: Hanna Jarosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu
III miejsce: Maria Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Witeradowie

BIEG NA 800 METRÓW CHŁOPCÓW:

I miejsce: Paweł Chaberka ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu
II miejsce: Paweł Pokora ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu
III miejsce: Daniel Gwiazdoń ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu

SKOK W DAL DZIEWCZĄT:

I miejsce: Jagoda Łuszczek ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu
II miejsce: Julia Krzystanek ze Szkoły Podstawowej w Witeradowie
III miejsce: Julia Król ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu

SKOK W DAL CHŁOPCÓW:

I miejsce: Bartłomiej Ciuba ze Szkoły Podstawowej w Witeradowie
II miejsce: Antoni Wiercioch ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu
III miejsce: Oskar Zdrodowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu

RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ DZIEWCZĄT:

I miejsce: Anna Gamrot ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu
II miejsce: A. Czopek ze Szkoły Podstawowej w Braciejówce
III miejsce: Marta Węglarz ze Szkoły Podstawowej w Witeradowie

RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ CHŁOPCÓW:

I miejsce: Jakub Rogóż ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu
II miejsce: Bartłomiej Wiercioch ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu
III miejsce: Jakub Sołtysik ze Szkoły Podstawowej w Kosmolowie

SZTAFETA SZWEDZKA DZIEWCZĄT:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Olkuszu
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Witeradowie

SZTAFETA SZWEDZKA CHŁOPCÓW:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Olkuszu
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu

KLASYFIKACJA GENERALNA:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Olkuszu
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

BIEG NA 100 METRÓW DZIEWCZĄT:

I miejsce: Ewelina Łabuzek z Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu
II miejsce: Oliwia Bartusik z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu
III miejsce: Julia Czarnota z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu

BIEG NA 100 METRÓW CHŁOPCÓW:

I miejsce: Dariusz Piłka z Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu
II miejsce: Dawid Różycki z Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu
III miejsce: Sławomir Chrobot z Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu

BIEG NA 800 METRÓW DZIEWCZĄT:

I miejsce: Nikola Sołościuk z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu
II miejsce: Patrycja Łabuda z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu
III miejsce: Magda Byczek z II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu

BIEG NA 1 000 METRÓW DZIEWCZĄT:

I miejsce: Jakub Żaba z Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu
II miejsce: Tomasz Tomsia z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu
III miejsce: Jakub Piekarski z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu

PCHNIĘCIE KULĄ DZIEWCZĄT:

I miejsce: Emilia Januszek z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu
II miejsce: Natalia Kurek z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu
III miejsce: Oliwia Paczek z Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu

PCHNIĘCIE KULĄ CHŁOPCÓW:

I miejsce: Igor Dziewięcki z Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu
II miejsce: Bartosz Chmist z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu
III miejsce: Jakub Jędrzejek z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu

SZTAFETA SZWEDZKA DZIEWCZĄT:

I miejsce: IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu
II miejsce: Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu
III miejsce: Zespół Szkół nr 3 w Olkuszu

SZTAFETA SZWEDZKA CHŁOPCÓW:

I miejsce: Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu
II miejsce: Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu
III miejsce: II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

KLASYFIKACJA GENERALNA:

I miejsce: IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu
II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu
III miejsce: Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu

zródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

Redakcja