SPR Olkusz 33:34 MKS Karkonosze-Jelenia Góra. Srebrne Lwice o włos od sprawienia niespodzianki

SPR Olkusz przegrał z MKS-em Karkonosze-Jelenia Góra 33:34 w spotkaniu 11. kolejki sezonu 2021/2022 grupy B 1. Ligi w piłce ręcznej kobiet. Podopieczne trenera Marcina Księżyka były z góry skazywane na porażkę, jako że przed rozpoczęciem tego pojedynku przyjezdne miały na swoim koncie ponad dwa razy więcej punktów, niż niezwykle młoda olkuska ekipa. Nasze szczypiornistki były jednak o włos od sprawienia niemałej niespodzianki, do przerwy prowadząc nawet czterema bramkami.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, na parkiecie miała miejsce miła uroczystość: przedstawiciele Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz oficjalnie podziękowali za grę swojej wieloletniej kapitan Pauli Masiudzie, która przed startem obecnej kampanii, po dwunastu latach spędzonych w Srebrnym Mieście, wybrała ofertę Ruchu Chorzów. Dokonania Pauli mocno docenili również kibice olkuskiej drużyny, z których część zgotowała swojej ulubienicy owację na stojąco.

Obecność na trybunach ikony olkuskiego handballu najwyraźniej mocno zmotywowała miejscowe szczypiornistki, które z należytym szacunkiem, ale i bez większej tremy ostro ruszyły do przodu. Co prawda, po nieco ponad kwadransie na czterobramkowym prowadzeniu były jeleniogórzanki (7:11), ale później na boisku zdecydowanie więcej atutów miały już Srebrne Lwice. Sygnał do ataku dała Magdalena Barczyk, a następnie sposób na Martynę Wierzbicką znalazły Julia Mrozowska, Oliwia Sołościuk oraz Karolina Herian. Cztery trafienia z rzędu sprawiły, że w 21. minucie na tablicy widniał remis 11:11 i nie był to koniec dobrych wieści dla podopiecznych trenera Marcina Księżyka, jako że w końcówce pierwszej połowy gościnie ewidentnie straciły panowanie nad wydarzeniami na boisku, dzięki na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu SPR-u 20:16.

Na samym początku drugiej połowy SPR wydawał się być jeszcze pewny swego, gdyż Julia Mrozowska i Oliwia Sołościuk ponownie wpisały się na listę strzelczyń i gospodynie prowadziły 22:17. Mistrzynie z ubiegłego sezonu ruszyły wówczas jednak z wielkim animuszem: doświadczone Mazurkiewicz, Kobzar i Kowalską wsparła najmłodsza z tego grona Julia Pędziwiatr, a po golu Sabiny Gałuszki z przewagi gospodyń zostało już tylko wspomnienie. Osiem minut po wznowieniu gry na tablicy widniał remis po 23 i niestety z każdą kolejną akcją sytuacja podopiecznych trenera Marcina Księżyka stawała się coraz trudniejsza. Po dublecie Agnieszki Kowalskiej „Jelonka” prowadziła kolejno 27:25, ale z tą stratą olkuszanki jeszcze sobie poradziły, do samego końca dzielnie stawiając czoła faworytkom.

Po raz kolejny warto także odwołać się do doświadczenia z radzeniem sobie w tak trudnych sytuacjach. To zdecydowanie było bowiem po stronie jeleniogórzanek, w których grze widać było setki minut spędzonych na Superligowych parkietach. Na pół minuty przed zakończeniem spotkania bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Julia Pędziwiatr, a olkuszanki miały jeszcze szansę na wyrównanie: Marcin Księżyk poprosił o czas oraz ustawił akcję, która mogła zapewnić dodatkowe emocje w postaci serii rzutów karnych, jednak dużo szczelniejsza w drugiej połowie obrona gości nie pozwoliła oddać skutecznego rzutu Wiktorii Kozyrze. Smutek Srebrnych Lwic nie łamał natomiast zbytnio serc, bo nasze szczypiornistki zagrały naprawdę dobre zawody, a szczęście miały na wyciągnięcie ręki. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejna nauka pobrana od faworyta nie pójdzie w las i już niedługo przyniesie zdecydowanie więcej powodów do satysfakcji.

Meczem z Jelenią Górą SPR Olkusz zakończył rundę jesienną sezonu 2021/2022. Dla niezwykle młodej drużyny cztery zwycięstwa w dziesięciu meczach 1. Ligi to wynik przyzwoity, pozwalający plasować się w górnej części drugiej połowy tabeli. Na naszej stronie na Facebooku dostępny jest zapis transmisji na żywo z omawianego pojedynku.

SPR Olkusz 33:34 (20:16) MKS Karkonosze Jelenia Góra
Skład SPR-u: Aleksandra Nowicka, Emilia Januszek – Oliwia Sołościuk (8), Magdalena Barczyk (4), Julia Mrozowska (4), Wiktoria Kozyra (4), Vanessa Nowak (4), Karolina Herian (4), Wiktoria Sioła (3), Nikola Sołościuk (1), Anna Andrzejczyk (1), Oliwia Bartusik, Oliwia Błaszczykiewicz, Kamila Pietruszka, Julia Polakowska, Aleksandra Zub

źródło: SPR Olkusz (PK)