Przemsza Klucze 0:3 KS PKM Olkusz. Nasi piłkarze niepokonani od października!

KS PKM Olkusz pokonał Przemszę Klucze 0:3 w spotkaniu 18. kolejki sezonu 2021/2022 Keeza Klasy Okręgowej grupy Kraków I. Swoją jedyną porażkę w tym sezonie nasi zawodnicy zanotowali dopiero 2 października 2021 roku.

Przed sobotnim spotkaniem gospodarze znajdowali się na pozycji wicelidera „okręgówki”, olkuszanie zajmowali trzecie miejsce, mając jednak aż dwa zaległe pojedynki. Oba zespoły chciały zatem zgarnąć trzy punty, jako że jedynie mistrzostwo premiuje awansem do IV Ligi.

Piłkarze KS-u od początku narzucili swoje warunki gry, utrzymywali się przy piłce, a ciężar gry przenieśli na połowę przeciwnika. Swoją przewagę udało im się udokumentować w 42. minucie, kiedy to Patryk Kiczyński przedłużył głową dośrodkowanie z rzutu wolnego, a piłkę do bramki skierował Dawid Smolarczyk.

W drugiej połowie przewaga naszego zespołu stała się jeszcze bardziej wyraźna i mecz w zasadzie toczył się jedynie na połowie drużyny z Klucz. W 57. minucie Wojciech Szwajcowski wykorzystał prostopadłe podanie i podwyższył prowadzenie, a wynik spotkania w 64. minucie, po strzale w długi róg, ustalił Dawid Smolarczyk.

źródło: KS PKM Olkusz