Promień Przeginia – KS PKM Olkusz 1:5. Udany start sezonu w wykonaniu olkuszan

KS PKM Olkusz pokonał Promień Przeginia 1:5 w spotkaniu 1. kolejki sezonu 2021/2022 Ligi Okręgowej grupy Kraków I, udanie rozpoczynając tym samym tegoroczną rywalizację.

Mecz inauguracyjny toczył się pod dyktando olkuskiego zespołu, który prowadzenie zdobył już w pierwszej akcji meczu. Kolejne minuty również nie przyniosły zmiany obrazu gry: KS PKM był stroną przeważającą, co dokumentował ponadto kolejnymi bramkami. Można powiedzieć, że „po meczu” było już w 25. minucie, a do przerwy goście prowadzili aż pięcioma bramkami.

W drugiej połowie Promień zdołał strzelić bramkę, kiedy po nieporozumieniu bramkarza Klubu Sportowego Olkusz z obrońcą piłkarz Przegini trafił na pustą bramkę. Zespół z Olkusza miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia, a raz piłka trafiła nawet w słupek, ale więcej goli tego dnia już nie zobaczyliśmy.

Mecz był atrakcyjny, padło dużo bramek, a wynik wynikał z różnicy umiejętności piłkarzy obu drużyn. W porównaniu z poprzednim sezonem, w naszym zespole zagrało, pięciu nowych piłkarzy, a więc jesteśmy na etapie budowy zespołu i liczymy na coraz lepszą grę. Przed nami ciężka praca na treningach i kolejne mecze, w których podejmiemy walkę o kolejne zwycięstwa – komentują zawodnicy KS-u PKM Olkusz.

Promień Przeginia – KS PKM Olkusz 1:5
KS PKM:
Lorek – Majewski, Kiczyński, Kasprzyk (gol 2′), Żak – Barczyk (gol 43′) (65 min. Pietrzeniec), Kwinta, Mirek (73 min. Kluczewski), Tumiłowicz (78 Wojciechowski), Smolarczyk (gol 17′) – Szwajcowski (gol 20′, 23′)

źródło: KS PKM Olkusz
zdjęcia: Grzegorz Przetakiewicz