Noc Muzeów w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu

W tym roku nieco wcześniej niż w większości miast, bo już 9 maja, obchodziliśmy w Srebrnym Mieście Noc Muzeów: była to dobra okazja, aby za darmo zwiedzić bogate kolekcje muzealne w Centrum Kultury olkuskiego MOK-u przy ulicy Szpitalnej 32.

Wędrujący cichymi salami zwiedzający oglądali w skupieniu skarby Muzeum Afrykanistycznego, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego oraz piękne zbiory minerałów i skamieniałości. Tradycyjnie już, na gości czekał poczęstunek – sałatki w stylu afrykańskim. Dla dzieci przewidziano konkurs z nagrodami, który dostarczył im sporo radości.

Dziękujemy, że byliście z nami.

źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

Avatar photo

Redakcja