LKS „Kłos” Olkusz na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych

Ostatnia lekkoatletyczna impreza rangi Mistrzostw Polski odbyła się w Kwidzynie. W przełajowych zawodach brała udział cała czołówka polskiej i światowej lekkiej atletyki, z takimi gwiazdami jak chociażby wielokrotny medalista Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich Marcin Lewandowski. W imprezie wystartowała również dwójka zawodników Ludowego Klubu Sportowego „Kłos” w Olkuszu.

Debiutująca w kategorii seniorek Justyna Pałka uplasowała się 11. pozycji w biegu na 6 000 metrów. Anna Cabaj, w biegu na 4 000 metrów w kategorii do lat 20, zajęła natomiast 16. miejsce, takie samo jak to, które zajęła podczas letnich mistrzostw na bieżni. Start w Kwidzynie zakończył bieżący rok startowy dla zawodników trenera Janusza Mentlewicza, który, pod względem wyników sportowych, był bardzo dobry dla olkuskiego „Kłosa”. Reprezentanci klubu pięciokrotnie brali bowiem udział w zawodach rangi Mistrzostw Polski, a największym sukcesem był zdobyty przez Dariusz Piłkę brązowy medal w sztafecie szwedzkiej w kategorii do lat 16. Teraz przed zawodnikami krótki okres odpoczynku i „roztrenowania”, po którym rozpoczną oni przygotowania do zimowych startów na hali.