KS PKM Olkusz – Przemsza Klucze 2:2. Podział punktów w pierwszym meczu na „Czarnej Górze” od ponad 2 lat

KS PKM Olkusz zremisował z Przemszą Klucze 2:2 w spotkaniu 5. kolejki sezonu 2021/2022 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Tym samym po ponad dwóch latach futbol powrócił na stadion główny w Parku „Czarna Góra” w Olkuszu.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli Olkuszanie, którzy w 12. minucie objęli prowadzenie za sprawą efektywnego uderzenia Grzegorza Barczyka z rzutu wolnego. Druga bramka dla piłkarzy Klubu Sportowego Olkusz padła natomiast już w 24. minucie po widowiskowym strzale Filipa Kwinty z okolic 30. metra. Choć mogło się wydawać, że będzie to typowy mecz „do jednej bramki”, to goście z Klucz zdołali w w 42. minucie zdobyć gola kontaktowego z rzutu karnego.

Zaledwie sześć minut po wznowieniu gry piłkarze Przemszy doprowadzili ponadto do wyrównania za sprawą trafienia Roberta Szczypciaka. Olkuski zespół ponownie objął zatem inicjatywę, grał piłką i kreował kolejne akcje, ale efektu w postaci bramek nie było i spotkanie zakończyło się remisem. Była to jednak zaledwie pierwsza utrata punktów przez KS, który wciąż jest liderem tabeli.

Wnioski, jakie można wyciągnąć z tego meczu sprowadzają się do stwierdzenia, że przy stanie 2:0 należało zagrać bardziej defensywnie, aby nie narażać się na szybkie akcje przeciwnika. Chcemy oferować piłkę atrakcyjną dla kibica, jednak nie zawsze wybitnie ofensywna taktyka przynosi punkty. Pozostawaliśmy w przekonaniu, że nauka wynikająca z osiągniętego remisu przyda się zespołowi w przyszłości, w szczególności w trudnym meczu z Proszowianką – komentują piłkarze KS-u PKM Olkusz.

KS PKM Olkusz 2:2 Przemsza Klucze 2:2