KS PKM Olkusz 5:0 Zieleńczanka Zielonki. Olkuszanie odzyskują formę

KS PKM Olkusz pokonał Zieleńczankę Zielonki 5:0 w spotkaniu 5. kolejki sezonu 2022/2023 Klasy Okręgowej grupy Kraków I. Przed meczem nad stadionem przeszła intensywna burza, ale na szczęście tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego aura się uspokoiła i jedynie w pierwszej połowie piłkarzom towarzyszył niezbyt intensywny deszcz.

W składzie gospodarczym zabrakło Dawida Dudka, który nabawił się kontuzji kilka dni wcześniej podczas wygranej w Proszowicach. Mimo to, potyczka z Zieleńczanką rozpoczęło się w najlepszy możliwy dla olkuszan sposób, jako że już w 2. minucie, po dośrodkowaniu Dawida Smolarczyka z rzutu rożnego, do bramki trafił Tomasz Jarosz. Kwadrans później nasi zawodnicy podwyższyli prowadzenie, jednak sędzia nie uznał bramki z powodu spalonego. Do przerwy utrzymał się tym samym wynik 1:0.

Po powrocie z szatni przebieg gry pozostał w pełni pod kontrolą podopiecznych trenera Bartosza Gawła: na drugą bramkę, tym razem zdobytą zgodnie z przepisami, trzeba było czekać jedynie siedem minut, kiedy to dla odmiany Tomasz Jarosz asystował Dawidowi Smolarczykowi. KS i tym razem mógł pójść za ciosem ale po raz drugi sędzia nie uznał zdobytej kilka minut później bramki.

W 58, minucie meczu, po dośrodkowaniu Dawida Smolarczyka z rzutu wolnego, celnym strzałem głową popisał się jednak Patryk Kiczyński, w wyniku czego gospodarze wyszli na bezpieczne, trzybramkowe prowadzenie. Ostatnie pół godziny gry również przebiegało pod pełną kontrolą naszego zespołu: w 82. minucie kolejną bramkę zdobył Dawid Smolarczyk, a trzy minuty później wynik spotkania ustalił Grzegorz Barczyk.

Był to dobry mecz w wykonaniu całego zespołu oraz warty podkreślenia, udany debiut w meczu ligowym Pawła Widłaka. Pokazaliśmy dziś swój potencjał i oby tak dalej! – komentują piłkarze KS-u PKM Olkusz.

KS PKM Olkusz 5:0 (1:0) Zieleńczanka Zielonki
Skład KS-u:
Mariusz Biały – Maciej Kasprzyk, Patryk Kiczyński, Arkadiusz Żak – Kacper Majewski, Sebastian Palej (Adam Kluczewski), Szymon Barczyk, Maciej Pietrzeniec (Paweł Widłak) – Dawid Smolarczyk, Tomasz Jarosz, Oskar Świeca (Grzegorz Barczyk)

O ile pierwsza drużyna olkuskiego klubu z ponad 100-letnią tradycją, po kiepskim początku sezonu, wraca na dobre tory, tak tego samego nie można niestety powiedzieć o utworzonej rok temu drużynie rezerw. Pojedynek z drugą drużyną MGHKS-u Bolesław Bukowno w ramach 3. kolejki Klasy B grupy Olkusz został bowiem poddany walkowerem: „Przykro że taki Klub jak KS PKM Olkusz nie potrafi zorganizować dwóch drużyn i oddaje mecz walkowerem. Wczoraj skupili się na meczu pierwszej drużyny w lidze okręgowej, ale nie raczyli nas poinformować o tym, że nie zjawią się na zawodach” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez MGHKS Bolesław II Bukowno.

źródło: KS PKM Olkusz