KS PKM Olkusz 4:1 Bolesław Bukowno. Olkuszanie wskakują na fotel lidera!

KS PKM Olkusz pokonał Bolesław Bukowno 4:1 w spotkaniu 9. kolejki sezonu 2022/2023 Klasy Okręgowej grupy Kraków I. Dzięki kompletowi punktów, nasi zawodnicy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Trener KS PKM Olkusz  przyzwyczaił już wszystkich do rotowania składem, więc  tym razem od początku meczu  na placu gry pojawił się Jakub Żaba a na ławce rezerwowych mecz rozpoczął Kacper Majewski. W składzie zadomowił się już Arek Lekki a powracający po  kontuzji kapitan zespołu Arek Żak nie pojawił się na placu gry od początku spotkania.

Wynik meczu w 20 minucie  otwiera Tomek Jarosz po celnej wrzutce Dawida Smolarczyka. Siedem minut później Szymon Barczyk po raz drugi zmusza bramkarza Bukowna do wyciągnięcia piłki z siatki. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa spotkania.

W przerwie trener Gaweł  zmienia Maćka Pietrzeńca na Kacpra Majewskiego. Zaraz po gwizdku rozpoczynającym drugą część meczu  zaczynamy mocno naciskać na Bukowno,  jednak Szymon Barczyk nie wykorzystuje prezentu od bramkarza gości i z 5 metrów przenosi piłkę nad bramką. Ciągły napór naszego zespołu przynosi szybko okazję do podwyższenia wyniku –  sędzia dyktuje rzut karny za zagranie ręką w polu karnym a pewnym egzekutorem jedenastki  jest Szymon Barczyk, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu.

Zespół z Bukowna odpowiada bramką w 54 minucie meczu. Wrzutka z lewej strony i pewny strzał głową sprawia, że nasz zespół traci pierwszą bramkę od meczu w Kluczach.  W dalszej części meczu trwa nasz  napór na bramkę gości, którzy tylko  momentami próbują zagrozić bramce strzeżonej przez Aleksandra Szatana.

Zmiany w składzie w trakcie drugiej połowy (Konrad Świerk za Dawida Dudka, Grzegorz Barczyk za Tomka Jarosza Sebastian Palej za Oskara Świecę i Arek Żak za Jakuba Żabę) to dalszy bodziec do konsekwentnego, jednak nieskutecznego naporu na bramkę Bukowna.  Doskonałe szanse na z zdobycze bramkowe  mają min.  Kacper Majerski, Konrad Świerk i Szymon Barczyk. Kolejna bramka pada dopiero w samej końcówce meczu. Wynik na pewne 4:1 dla Olkusza ustala w 89 minucie  niezawodny Dawid Smolarczyk (asysta Kacpra Majewskiego). Co ciekawe, w całym meczu sędzia ani razu nie był zmuszony do wyciągnięcia z kieszeni żółtej kartki.

Ostatnie tygodnie w wykonaniu podopiecznych Bartosza Gawła to pewne i wysokie zwycięstwa. Bilans  bramkowy ostatnich 4  ligowych spotkań to okazałe 18:1. Ponieważ Krzeszowice i Pilica podzieliły się  dzisiaj punktami, KS PKM Olkusz wskakuje na fotel lidera! Czas rozpocząć przygotowania do ciężkiej batalii, która niewątpliwie czeka nas  w następną sobotę. Dokładnie za tydzień jedziemy do Pilicy!

KS PKM Olkusz 4:1 (2:0) Bolesław Bukowno