KS PKM Olkusz 3:0 Piliczanka Pilica. Olkuszanie wracają na zwycięską ścieżkę!

KS PKM Olkusz pokonał Piliczankę Pilica 3:0 w spotkaniu 9. kolejki sezonu 2021/2022 Keeza Klasy Okręgowej grupy Kraków I. Po zeszłotygodniowej porażce na własne życzenie z Jastrzębcem Książ Wielki, naszym piłkarzom udało się odnieść kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwsze pół godziny meczu upłynęło pod znakiem wyrównanej gry obu zespołów, choć Klub Sportowy Olkusz zdołał w tym czasie wypracować sobie dwie dogodne okazje do zdobycia gola. Najgroźniejszą z nich był egzekwowany w 10. minucie rzut wolny pośredni z wewnątrz pola karnego, po tym jak bramkarz drużyny gości Krystian Krzywdziński złapał piłkę po podaniu od kolegi z zespołu. W 37. minucie, po rzucie rożnym, Grzegorz Barczyk uderzył natomiast piłkę minimalnie nad bramką Piliczanki i do przerwy nie obejrzeliśmy żadnego gola.

W trzeciej minucie drugiej połowy, po zespołowej akcji olkuskiej drużyny, Dawid Smolarczyk oddał strzał, który bramkarz gości zdołał co prawda obronić, ale przy dobitce Grzegorza Barczyka był już całkowicie bez szans, w wyniku czego KS objął prowadzenie. Zaledwie trzy minuty później olkuszanie mieli szansę podwyższyć prowadzenie, jednak Dawid Smolarczyk uderzył minimalnie obok słupka. W 53. minucie Norbert Słowikowski z Piliczanki obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, co w zasadzie ustawiło przebieg pozostałej części spotkania. W 82. minucie, po zagraniu Grzegorza Barczyka, prowadzenie podwyższył Wojciech Szwajcowski, a cztery minuty później to samo powinien zrobić Dawid Tumiłowicz, jednak napastnik KS-u zmarnował stuprocentową sytuację. Wynik spotkania na 3:0 w 91. minucie ustalił natomiast Dawid Smolarczyk.

W następnej kolejce gramy na wyjeździe z Błękitnymi Modlnica, a wiec jednym z faworytów do mistrzostwa. Dlatego też, nadchodzący tydzień poświęcimy na ciężki trening – komentują piłkarze KS-u Olkusz.

KS PKM Olkusz – Piliczanka Pilica 3:0 (0:0)
Skład KS-u: Lorek – Majewski, Kasprzyk, Świerk, Żak – Barczyk, Kwinta, Mirek, Tumiłowicz, Smolarczyk – Szwajcowski

źródło: KS PKM Olkusz
zdjęcia: Grzegorz Przetakiewicz