KS Olkusz – Zieleńczanka Zielonki 4:1. Trzecie zwycięstwo naszych piłkarzy z rzędu!

KS Olkusz pokonał Zieleńczankę Zielonki 4:1 w spotkaniu 21. kolejki sezonu 2020/2021 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Od wnowienia rozgrywek olkuszanie zgarnęli tym samym 10 z 12 mozliwych puntków – tyle samo ile przez… całą rundę wiosenną.

Od pierwszego gwizdka sędziego nasi zawodnicy chcieli narzucić swoje warunki gry i trzeba przyznać, że z przekroju całego spotkania to oni byli stroną dominującą. W 17. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla KS-u: piłkę w pobliżu narożnika boiska ustawił Dawid Tumiłowicz i po dobrym strzale otworzył wynik spotkania na 1:0. Już w 25. minucie trener olkuskiej ekipy musiał natomiast dokonać wymuszonej zmiany, wpuszczając na murawę Patryka Wojciechowskiego za kontuzjowanego Arkadiusza Żaka. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, ale patrząc na zawodników drużyny z Olkusza widać było, że w drugiej części meczu interesowało ich jedynie podwyższenie prowadzenia.

Zgodnie z przewidywaniami, w drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i przewagę Klubu Sportowego Olkusz udokumentował nie kto inny, jak Patryk Wojciechowski, który w 53. minucie podwyższył wynik na 2:0 po asyście Macieja Pietrzeńca. Niespełna kwadrans później Dawid Smolarczyk skutecznie wykończył rzut karny i gospodarze prowadzili już 3:0. Jedenastka został podyktowana za faul na Patryku Wojciechowskim, dlatego za odpowiednią zmiane trenerowi KS-u należą się słowa uznania. W 69. minucie było już 4:0 po kolejnej bramce Dawida Smolarczyka, który pokonał bramkarza zespołu z Zielonek po asyście Dawida Tumiłowicza. Zieleńczanka zdołała jeszcze zmiejszyć rozmiary porażki, zdobywając honorowego gola w 79. minucie.

Brawo dla zespołu za udany mecz, Odnosimy ważne zwycięstwo w tzw meczu o 6 punktów, jednak myślami jesteśmy już przy następnych spotkaniach, gdyż nasza sytuacja w tabeli nie jest ani bezpieczna ani tym bardziej satysfakcjonująca – komentują zawodnicy KS-u Olkusz.

KS Olkusz -Zieleńczanka Zielonki 4:2
KS: Lorek – Mosur, Kasprzyk, Świerk, Żak (25 min. Wojciechowski) – Pietrzeniec, Kluczewski (90 min. Rybak), D. Tumiłowicz, Lizończyk, Smolarczyk (88 min. Demarczyk) – Szwajcowski

źródło: 90 minut

źródło: KS Olkusz
zdjęcia: Grzegorz Przetakiewicz