KS Olkusz – TS Węgrzce 2:3. Olkuszanie minimalnie gorsi od lidera

KS Olkusz przegrał z TS-em Węgrzce 2:3 w spotkaniu 27. kolejki sezonu 2020/2021 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Nasi zawodnicy nie mają jednak powodu do wstydu, gdyż liderzy tabeli zwycięską bramkę zdobyli dopiero w 82. minucie.

Piłkarze KS-u mieli możliwość sprawdzenia się na tle wymagającego rywala. Pierwsza połowa toczyła się z niewielką optyczną przewagą gości, którzy nieco dłużej byli w stanie utrzymywać się przy piłcę, jednak odważna i szybka gra obu zespołów zdecydowanie mogła się podobać. W 41. minucie piłkarze ekipy z powiatu krakowskiego otworzyli wynik spotkania i pierwsza połowa zakończyła sie wynikiem 0:1.

Tuż po wznowieniu gry strata olkuszan powiększyła się natomiast do dwóch trafień: stoperzy Klubu Sportowego Olkusz pozwolili na skuteczne zagranie do zawodnika drużyny z Węgrzc, który bezbłędnie zakończył akcję. Nasi piłkarze nie załamali się jednak stratą kolejnej bramki i wkrótce ruszyli do odrabiania strat. Swojego dopięli już w 54. minucie, kiedy to z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Smolarczyk, a TS zaliczył bramkę samobójczą. Kolejny kwadrans upłynął pod znakiem dobrej gry olkuskiego zespołu, a widoczna przewaga została udokumentowana w 69. minucie bramką Macieja Pietrzeńca, po asyście Dawida Tumiłowicza. Olkuszanie nie zdołali jednak dowieźć remisu do końcowego gwizdka sędziego, jako że goście zdobyli zwycięską bramkę w 82. minucie.

Mecz ten był dobrym widowiskiem i trzeba przyznać, że TS Węgrzce prezentował wysokie umiejętności piłkarskie. Podjęliśmy jednak równą walkę z czołowym zespołem ligi – komentują piłkarze KS-u Olkusz.

KS Olkusz – TS Węgrzce 2:3
KS: Lorek – Mosur, Kasprzyk, Świerk, Żak – Lizończyk (49 min. Pietrzeniec), Kluczewski, Tumiłowicz, Smolarczyk – Wojciechowski, Szwajcowski

źródło: KS Olkusz
zdjęcie (przykładowe): Grzegorz Przetakiewicz