KS Olkusz – Orzeł Bębło 2:1. Piąte zwycięstwo olkuszan z rzędu!

KS Olkusz pokonał Orzeł Bębło 2:1 w zaległym spotkaniu 16. kolejki sezonu 2020/2021 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Warto zaznaczyć, że drużyna z powiatu krakowskiego to czołowy zespół „okręgówki”, który zajmuje trzecią pozycję w tabeli.

Początek meczu należał do naszego zespołu, co w 30. minucie Maciej Pietrzeniec udokumentował piękną bramką zdobytą po strzale z 20 metrów: piłka wpadła pod poprzeczką do bramki, przez co bramkarz Orła nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Poza akcją bramkową olkuszanie wykreowali sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, jak chociażby akcja Dawida Smolarczyka sam na sam z bramkarzem, jednak w pierwszej połowie więcej bramek już nie padło.

Pięć minut po wznowieniu gry prowadzenie Klubu Sportowego Olkusz na 2:0 podwyższył Dawid Tumiłowicz. W 73. minucie zespół z Bębła strzelił natomiast bramkę kontaktową i walczył o zdobycie kolejnego gola. Końcówka meczu nie mogła się podobać, bowiem obserwowaliśmy festiwal żółtych kartek, w tym drugą żółtą dla zawodnika gości, ale finalnie KS-owi udało się utrzymać prowadzenie.

Gratulacje dla drużyny za kolejny zwycięski mecz. W weekend gramy w Gorenicach z tamtejszym Leśnikiem o kolejne punkty potrzebne do utrzymania – komentują piłkarze KS-u Olkusz

KS Olkusz – Orzeł Bębło 2:1
KS: Lorek – Mosur, Kasprzyk (80 min. Jurczyk), Świerk, Lizończyk – Pietrzeniec, Kluczewski, Demarczyk, Smolarczyk, Tumiłowicz – Szwajcowski

źródło: KS Olkusz
zdjęcia: Grzegorz Przetakiewicz