KS Olkusz – Bolesław Bukowno 0:1. Koniec zwycięskiej serii

KS Olkusz przegrał z Bolesławem Bukowno 0:1 w spotkaniu 25. kolejki sezonu 2020/2021 Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Końca dobiegła tym samym seria 6 kolejnych wygranych z rzędu olkuskiej drużyny.

Mecz był wyrównany przez całe 90 minut, a zespół z Bukowna strzelił zwycięską bramkę dopiero na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to po wrzutce na długi słupek zamykający akcję zawodnik zdołał zdołał wepchnąć piłkę do siatki. Bolesław miał jeszcze jedną dobrą okazję do zdobycia gola, ale skutecznie interweniował bramkarz olkuszan. KS również wykreował sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak za każdym razem piłkarze gości skutecznie blokowali strzały naszych zawodników.

Był to kolejny mecz grany co trzy dni, co powoduje, że zespoły mają problem z regeneracją i odbija się to na jakości gry. Przy tak napiętym terminarzu część wyników może zatem nie odzwierciedlać umiejętności zespołów. Dla przykładu, nasz poprzedni przeciwnik Leśnik Gorenice, mający od nas kilka dni więcej odpoczynku, mimo wyniku był od nas lepszy, a w tej kolejce został zdemolowany w Kluczach aż 8:0. Do końca sezonu pozostało nam jeszcze sześć meczów, które będziemy grali nawet co dwa dni. Aby jednak spokojnie zakończyć tegoroczne rozgrywki, musimy zdobywać kolejne punkty – komentują piłkarze KS-u Olkusz.

KS Olkusz – Bolesław Bukowno 0:1
KS: Lorek – Mosur, Kasprzyk, Świerk, Żak – Pietrzeniec, Szwajcowski, Kluczewski, Smolarczyk, Tumiłowicz – Wojciechowski (78 min. Lizończyk)

źródło: KS Olkusz
zdjęcie (przykładowe): Grzegorz Przetakiewicz