Majowe działania „Alkohol i narkotyki” w powiecie olkuskim

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili wojewódzkie działania „Alkohol i narkotyki”, które były ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci przebadali łącznie 740 kierowców na terenie powiatu olkuskiego. W trakcie czynności ujawnili 3 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Badania stanu trzeźwości w przypadku dwóch kierujących wykazały ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie oraz 0,25 promila u trzeciego kierującego. Policjanci zatrzymali wszystkim kierującym prawo jazdy.

Olkuska policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Jak wynika z policyjnych statystyk to właśnie alkohol i nadmierna prędkość  są przyczynami poważnych wypadków drogowych, w których ginie najwięcej osób. Dlatego policjanci prowadząc takie cykliczne akcje na drogach powiatu olkuskiego, działają w myśl zasady „zero tolerancji” dla nietrzeźwych kierowców.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Avatar photo

Redakcja